Kas ir auto līzings

Auto līzings ir pievilcīga iespēja, jo īpaši tiem, kuri plāno mainīt savas automašīnas noteiktos intervālos trīs gadu laikā, un profesionāļiem, kas var izmantot nodokļu un finanšu ieguvumus, ko sniedz auto līzings. Auto līzings ir sarežģīts jautājums ar daudzām variācijām par izmaksām un nosacījumiem. Ja esat nolēmis, ka auto līzings ir domāta Jums, šeit ir daži padomi par to, kam Jums jāpievērš uzmanība, lai Jūs spētu iegūt labāko iespējamo darījumu.

Izvēlieties to auto līzinga iespēju, kas ir vislabākā tieši Jums. Ir divi galvenie veidi – atklātā un slēgtā tipa līzingi.

  • Slēgta tipa līzingā Jūs atdodat auto atpakaļ dīlerim, sedzat jebkādas izmaksas, tostarp par papildus nobraukumu vai pārmērīgu nolietojumu vai bojājumiem. Tā kā atlikusī automašīnas vērtība tiek noteikta iepriekš, tirgotājs uzņemas risku, ja nevar auto pārdot par vajadzīgo cenu.
  • Atvērtā tipa līzings ir mazāk izplatīts. Šajā gadījumā atlikusī automobiļa vērtība līzinga perioda beigās ir novērtēta, bet nav noteikta. Šeit arī Jūs maksājat tādas pašas izmaksas kā pirmajā gadījumā, bet, ja tirgotājs uzskata, ka pašreizējie tirgus apstākļi ir samazinājuši automašīnas vērtību, Jums būs nepieciešams samaksāt starpību starp paredzamo vērtību un pašreizējo tirgus vērtību. Lai gan līzinga maksa par šāda veida līzingu parasti ir zemāka nekā ar slēgta tipa līzingu, strīdi par to, cik liela ir atlikusī vērtība, bieži noved pie dažādām problēmām.
  • Variācija par abiem līzinga līgumiem ir līzings ar pieaugošiem maksājumiem. Tādā gadījumā Jūs sākumā veicat zemus maksājumus un summa regulāri palielinās noteiktos laika intervālos. Šī iespēja ir izveidota, lai ļautu cilvēkiem pirkt labāku automašīnu, nekā viņi var šobrīd atļauties ar cerībām par augstākiem ienākumiem nākotnē un spēju veikt augstākus maksājumus. Tas ir bīstams risinājums, jo cilvēki mēdz veidot savu budžetu, balstoties uz sākotnējo maksājumu, kad summa palielinās, ir ļoti grūti veikt maksājumus.
Advertisements

Birkas: ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: